Door de inwerking van zuurstof en water kunnen de contactpuntjes mettertijd wat oxideren of last krijgen van corrosie. Dit kan er weer voor zorgen dat er geen goed contact met de oplaadkabel ontstaat, waardoor het apparaat niet oplaadt. Als de AquaPure dus niet meer wil opladen (de oplaadkabel zit eraan, maar hij knippert niet meer rood), dan zal er naar verwachting corrosie op de contactpunten zitten en dat is dan de oorzaak van dit probleem. Het is bij de AquaPure belangrijk dat je hem na het gebruik overal goed schoon en droog maakt, want anders krijg je dus corrosie op de contactpunten (vooral dus daar). Er zit namelijk zout in het water en de combinatie water en zout én niet droog maken zorgt dus voor corrosie op het apparaatje. Je ziet dit dan vooral op de contactpunten en op het roostertje binnenin.
Controleer dus even of je nog een gouden kleur ziet bij de contactpunten. Mocht er geen of bij één geen gouden kleur meer te zien zijn, dan zit er corrosie op de contactpunten. Om het probleem op te lossen, moet je nu het volgende doen. Dep een stuk keukenrol in de (biologische) azijn en leg (of plak) hem dan op de contactpunten, zodat deze met het azijn in aanraking komt. Dit laat je een uurtje liggen. Dan ga je het apparaatje afspoelen onder de kraan en kras je voorzichtig met een aardappelmesje voorzichtig de contactpunten schoon. Als deze weer schoner zijn (je ziet de gouden kleur weer), dan probeer je hem weer eens op te laden. Normaliter doet hij het dan weer.
Mocht dit de oplossing zijn, dan weet je dus dat je de contactpunten voortaan goed schoon en droog moet houden. Gebruik ook niet te veel zout, want dat kan corrosief op de
contactpuntjes werken. Mocht het niet voor een oplossing zorgen, neem dan contact met ons op.